Kā veikt domēna un hostinga reģistrāciju pamācība

Kā veikt domēna un hostinga reģistrāciju?

Lai mājas lapa veiksmīgi darbotos ir nepieciešams reģistrēt domēnu (mājas lapas atrašanai) un hostingu (serveri – kur lapa glabāsies ). Pilots.lv sniegs ieskatu – kā veikt domēna un hostinga reģistrāciju!

Domēna reģistrācija

Domēns, piemēram, “www.pilots.lv” ir nepieciešams, lai klients veiksmīgi atrastu jūsu mājas lapu. Domēniem var būt vairāki paplašinājumi kas seko aiz jūsu izvēlētā nosaukuma kā: www.pilots.lv, www.pilots.com, www.pilots.eu, www.pilots.club, utt.

Domēna reģistrācija ar .lv paplašinājumu.

lai reģistrētu domēnu ar “.lv” paplašinājumu neizmantojiet starpniekservisus – bet dodieties uz galveno .lv domēnu reģistratūras vietni www.nic.lv, izveidojiet profilu un reģistrējiet domēnu.

profila-reģistrācija-majaslapas-domēnam
  • Turpiniet reģistrācijas soļus un veicies rēķina apmaksu.

Hostinga reģistrācija

Latvijā un visā pasaulē ir daudzas hostinga kompānijas – kuras piedāvā izvietot mājas lapas uz serveriem. Dažas hostinga kompānijas piedāvā kvalitatīvus servisus citas apšaubāmus, tādēļ ir jāizvēlas pakalpojuma sniedzējs ar labiem serveriem un teicamu klientu apkalpošanas servisu. Ja jums vienkārša (Vizītkartes tipa) mājas lapa – izmantojiet standarta piedāvājumus, bet ja mājas lapa ir sarežģīta (ar datubāzēm un citām apjomīgām funkcijām) iesakām izmantot privātos serverus.

Standarta mājas lapas hostinga pieteikšana.

Kā piemēru parādīsim kā reģistrēt hostingu uzņemumā Nano. Reģistrējieties Nano mājas lapā izvēloties sev piemērotāko plānu. Standarta mājas lapai pietiek ar mazāko plānu “First”, bet varat arī izvēlēties “Complete” plānu, kas dod papildus vietu uz servera + 15 GB, tad jūs būsiet droši, ka vieta uz servera nepietrūks.

hostinga-reģistrācija-mājaslapai nano

Izvēlieties: "Pārnest domēna vārdu no cita reģistrātora"

Izvēlieties: “Pārnest domēna vārdu no cita reģistrātora”, jo jums jau domēns ir reģistrēts nic.lv

  • Turpiniet reģistrācijas soļus un veicies rēķina apmaksu.

Kad visas šīs reģistrācijas ir pabeigtas un rēķini apmaksāti – nododiet abu vietņu piekļuves datus jūsu mājas lapas izstrādātājam, lai tas veiktu koriģējumus un savienotu domēnu ar hostingu. Kad šis process ir paveikts – varam sākt veidot mājas lapu!

Pieteikties konsultācijai

Sazinies ar mums.